Zakończyła się rywalizacja w konkursie historycznym „Postać i wydarzenia”. Przypomnijmy krótko zasady. W każdy piątek na gazetce szkolnej pojawiały się trzy fakty związane z życiem jakiejś postaci. Na ich podstawie należało odgadnąć, o kogo chodzi.
W rywalizacji przez cały rok wzięło udział 56 uczniów. Po pierwszym półroczu liczba osób, którym udało się bezbłędnie odpowiedzieć, wynosiła 17. Niestety, w drugiej odsłonie nie było już tylu szczęśliwców.
Konkurs „Postać i wydarzenia” uczył nie tylko kojarzenia faktów i wyszukiwania informacji. Każdy, kto chciał zostać laureatem, musiał dokładnie czytać wszystko, co było publikowane. Zdarzało się, że uczniowie nie doczytali czegoś lub nie dopilnowali terminu wysłania odpowiedzi.
Niech płynie z tego dla Was nauka – należy czytać każdy komunikat i nie poddawać się rutynie. Czasami mała zmiana ma naprawdę duże znaczenie.
Po zliczeniu wszystkich odpowiedzi, tak prezentują się laureaci. Ta ósemka okazała się bezbłędna, odpowiadając w wyznaczonym terminie na
25 pytań.
Klasy czwarte
Julia Urbanik
Zofia Ziobro
Klasy piąte
Dawid Stój
Klasy szóste
Julia Mikuś
Klasy siódme
Oliwia Kiełtyka
Zuzanna Stój
Zuzanna Ziobro
Klasy ósme
Szymon Mikuś
Wszystkim uczniom gratulujemy!
W przyszłym roku powrócą prowadzone przez Panią Annę Piechotę „Zagadki historii”, już teraz zachęcamy do uczestnictwa.
Konkurs „Postać i wydarzenia” przechodzi do… historii.
.jpeg)






